ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏՀԻՄՆԱՐԿՆԵՐԻ, ՏԻՄ-ԵՐԻ և ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԻ 7-ՐԴ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԸ
2018 թ. փետրվարի 23-ին Անի հյուրանոցի «Անի» սրահում տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական հիմնարկների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների և հասարակական սպասարկման աշխատողների ճյուղային հանրապետական արհմիության 7-րդ համագումարը, որին մասնակցում էր շուրջ 100 պատվիրակ և հյուր:
Համագումարի աշխատանքներին մասնակցում էին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանը, Հայաստանի կոմունալ-բնակարանային տնտեսության և ծառայությունների ոլորտի աշխատողների ՃՀՄ-ի  նախագահ Սեդա Հարությունյանը, Կոտայքի մարզպետի տեղակալ Կարեն Մարգարյանը, Բաղանիս գյուղի վարչական ղեկավար Նարեկ Սահակյանը, «Ռիպա» առաղջարանի տնօրեն Ռուզաննա Սարգսյանը, Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի ծրագրերի համակարգող Լիանա Բադալյանը:
Համագումարը սկսվեց  ճյուղային արհմիության գործունեությունը ներկայացնող հոլովակի ցուցադրությամբ։
Այնուհետև քննարկեց 6-րդ համագումարից հետո ընկած ժամանակահատվածում ճյուղային արհմիության խորհրդի կատարած աշխատանքը, որը իր զեկույցում ներկայացրեց ՃՀՄ-ի նախագահ Անահիտ Ասատրյանը։ Ելույթներով հանդես եկան Մարգարիտա Պետրոսյանը, Մուշեղ Կարապետյանը, Մարինե Մկրտչյանը, Նարեկ Սահակյանը, Լիանա Բադալյանը։
ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանը համագումարին ուղղված իր խոսքում ներկայացրեց Հայաստանի Արհմիությունների Կոնֆեդերացիայի կողմից աշխատողների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված կատավող քայլերը Հայաստանի պետական հիմնարկների, ՏԻՄ-երի աշխատողների ճյուղային արհմիության դերը այդ աշխատանքում։
Համագումարը ՃՀՄ-ի կատարած աշխատանքները գնահատեց բավարար, միաժամանակ նշելով այն ուղղությունները, որոնց վրա պետք է կենտրոնացնել արհմիութենական կազմակերպությունների ուշադրությունը:
Հաշվետու զեկուցումով հանդես եկավ նաև ՃՀՄ-ի վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահը, ում աշխատանքը գնահատվեց բավարար:
Համագումարը միաձայն ՃՀՄ-ի նախագահ ընտրեց Անահիտ Ասատրյանին, ընտրեց նաև վերստուգիչ հանձնաժողով:
Համագումարը հաստատեց ներկայացված կանոնադրական փոփոխությունները և առաջիկա 5 տարիների գործունեության ծրագիրը:

7-ой съезд Республиканского отраслевого союза профессиональных организаций работников государственных учреждений, местных органов самоуправления и общественного обслуживания РА
23 февраля 2018г. в конференц-зале гостиницы «Ани» прошел 7-ой съезд Республиканского отраслевого союза профессиональных организаций работников государственных учреждений, местных органов самоуправления и общественного обслуживания РА, в котором приняли участие около 100 делегатов и гостей.
В работе съезда приняли участие председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Туманян, председатель Отраслевого республиканского союза профессиональных организаций коммунально-жилищного хозяйства и сферы услуг РА Седа Арутюнян, заместитель губернатора Котайкской области Армении Карен Маргарян, глава администрации села Баганис Нарек Саакян, директор дома отдыха «Рипа» Рузанна Саркисян, координатор проектов Фонда Фридриха Эберта в Армении Лиана Бадалян.
Работа съезда началась с показа видео-ролика о деятельности отраслевого союза.
Затем съезд обсудил деятельность отраслевого союза за период после 6-ого съезда. С отчетным докладом выступила председатель отраслевого союза Анаит Асатрян.
В своем выступлении председатель КПА Эдуард Тумасян представил деятельность Конфедерации профсоюзов Армении по защите прав трудящихся и указал на место и роль Республиканского отраслевого союза профессиональных организаций работников государственных учреждений, местных органов самоуправления и общественного обслуживания РА в этой деятельности.
Съезд оценил работу отраслевого союза как удовлетворительную, указав на те сферы деятельности, которые заслуживают пристального внимания отраслевого союза.
С отчетом также выступил председатель Ревизионной комиссии отраслевого союза, чья работа также была оценена как удовлетворительная.
Съезд единогласно избрал Анаит Асатрян председателем Республиканского отраслевого союза профессиональных организаций работников государственных учреждений, местных органов самоуправления и общественного обслуживания РА, а также избрал ревизионную комиссию.
Участники съезда утвердили предложенные поправки к Уставу и план деятельности на предстоящие пять лет.