Գերմանական արհմիությունների միավորումը (ԳԱՄ-ը)
Ֆրիդրիխ Էբերտ Հիմնադրամի Հայաստանի գրասենյակի հրավերով Հայաստանում են Գերմանիայի Արհմիությունների Միավորման Հյուսիս-Հռենոսյան Վեստֆալյայի երիտասարդական թևի ներկայացուցիչները:
Հունիսի 20-ին ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Բորիս Խարատյանը ընդունեց ԳԱՄ-ի պատվիրակությանը՝ Էրիկ Շելեյի գլխավորությամբ: Հյուրերին ներկայացրեց Ֆրիդրիխ Էբերտ Հիմնադրամի Հայաստանի գրասենյակի ծրագրերի համակարգող Լիանա Բադալյանը:
Այնուհետև կողմերը ներկայացրեցին իրենց կազմակերպությունների կառուցվածքը, հիմնախնդիրները, ինչպես նաև քննարկվեցին արհմիութենական շարժմանը նպաստող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀԱՄԿ-ի աշխատակազմի բաժինների պետեր Մ.Փիլիփոսյանը, Ս.Ղարախանյանը, Կ.Մադոյանը, Գ.Վաղարշակյանը:
Հանդիպման ավարտից հետո ԳԱՄ-ի երիտասարդական թևի ներկայացուցիչները ՀԱՄԿ-ի դահլիճում հանդիպեցին ճյուղային հանրապետական միությունների երիտասարդ արհմիութենականների հետ:
Միջոցառման ընթացքում երկու երկրների երիտասարդ արհմիութենականները հարցերի և պատասխանների միջոցով փորձեցին ծանոթանալ միմյանց:
Հանդիպման ավարտին ՀԱՄԿ-ի ՈւՀԿ ղեկավար-պատասխանատու քարտուղար Գառնիկ Վաղարշակյանը շնորհակալություն հայտնեց պատվիրակության ներկայացուցիչներին և Ֆրիդրիխ Էբերտ Հիմնադրամի Հայաստանի գրասենյակի ներկայացուցիչ Լիանա Բադալյանին ու հույս հայտնեց, որ նման համագործակցությունը կնպաստի արհմիութենական շարժմանը:

Представители Объединения немецких профсоюзов в КПА
По приглашению Армянского филиала Фонда Фридриха Эберта в Армению прибыла делегация  представителей молодежного крыла Объединения немецких профсоюзов Северного Рейна - Вестфалии.
20 июня заместитель председателя Конфедерации профсоюзов Армении Борис Харатян принял делегацию Объединения немецких профсоюзов во главе с Эриком Шлейем. Координатор программ Ереванского бюро Фонда Фридриха Эберта Лиана Бадалян представила немецких гостей.
Стороны представили структуры своих организаций, рассказали о задачах, стоящих перед ними, а также обсудили  вопросы, способствующие развитию профсоюзного движения.
Во встрече приняли участие руководители структурных подразделений КПА М.Пилипосян, С.Караханян, К.Мадоян, Г.Вагаршакян.
После встречи в зале заседаний КПА была организована встреча немецких гостей с молодыми профсоюзными активистами отраслевых республиканских союзов.
В завершении встречи руководитель Учебно-исследовательского цента КПА –Исполнительный секретарь КПА Гарник  Вагаршакян поблагодарил всех за активное участие в мероприятии и выразил надежду, что подобное сотрудничество будет способствовать профсоюзному движению.