Աշխատանքային հանդիպում ՀԱՄԿ-ում
Հունիսի 1-ին Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայում ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուրադ Թումասյանը հանդիպեց Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների գրասենյակի և արժանապատիվ աշխատանքի տեխնիկական աջակցության  խմբի աշխատավորների գործունեության մասնագետ Գոչա Ալեքսանդրիային:
Հանդիպման ընթացքում Էդուարդ Թումասյանը շնորհավորեց Գոչա Ալեքսանդրիային նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, որից հետո կողմերը կարևորեցին աշխատանքի ոլորտում սոցիալական խնդիրներն ու արժանապատիվ աշխատանքին առնչվող հարցերը,  միաժամանակ հույս հայտնեցին, որ համագործակցության արդյունքում նշված ոլորտում ՀԱՄԿ-ի և ԱՄԿ-ի ներդրած ջանքերը կարձանագրեն ցանկալի արդյունք:
Հանդիպմանը ներկա էին ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալներ Բորիս Խարատյանը, Խաչիկ Առաքելյանը և ՀԱՄԿ-ի Ուսումնա-հետազոտական կենտրոնի ղեկավար - պատասխանատու քարտուղար Գառնիկ Վաղարշակյանը:

1 июня 2017г. председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян встретился с Гоча Александрия, специалистом по деятельности трудящихся Группы технической поддержки по вопросам достойного труда и Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии
В ходе встречи Эдуард Тумасян поздравил Гоча Александрия с новым назначением. Стороны отметили важность обсуждения социальных проблем и вопросов, связанных с достойным трудом, выразив надежду, что конструктивное сотрудничество Конфедерации профсоюзов и Международной организации может привести к ожидаемым результатам.
Во встрече приняли участие заместители председателя Конфедерации профсоюзов Армении Борис Харатян и Хачик Аракелян, руководитель Учебно-исследовательского центра КПА - Исполнительный секретарь КПА Гарник Вагаршакян.