Բրյուսելում կայացավ Համաեվրոպական տարածաշրջանային խորհրդի գործադիր կոմիտեի 13-րդ նիստը
Հոկտեմբերի 22-ին Բրյուսելում կայացավ Համաեվրոպական տարածաշրջանային խորհրդի գործադիր կոմիտեի 13-րդ նիստը, որտեղ քննարկվեց Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում աշխատավարձի վճարման իրավիճակը, կարևորվեց Արևելյան Եվրոպայի երկրներում աշխատավարձի չափը նվազագույն մակարդակի հասցնելու անհրաժեշտությունը, Արևելյան և Արևմտյան Եվրոպայի երկրների աշխատավարձերի չափերը մոտեցնելու, ինչպես նաև աշխատավարձի շուրջ տարվող բանակացությունների վերականգնման և անցկացման ուղղությամբ արհմիությունների ռազամավարության վերաբերող հարցերը:
Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայի երկրներում աշխատավարձերի հարցի շուրջ ելույթ ունեցավ ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանը:

13-ое заседание Исполнительного комитета ВЕРС
22 октября в Брюсселе состоялось 13-е заседание Исполнительного комитета Всеевропейского регионального совета (ВЕРС). Комитет обсудил ситуацию с оплатой труда в Европе и Центральной Азии, особо выделив необходимость достижения минимального уровня заработной платы в странах Восточной Европы, сближения заработных плат в  странах Восточной и Западной Европы, разработку профсоюзных стратегий для восстановления или выстраивания переговоров по заработной плате.
На заседании выступил председатель Конфедерации профсоюзов Армении Э.Тумасян, осветив в своем выступлении вопросы заработной платы в странах Европы и Центральной Азии.