ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԻ ԱՐՀԵՍՏԱԿՑԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՃՅՈՒՂԱՅԻՆ ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅԱՆ 2-ՐԴ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԸ
2018թ մարտի 27-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի արդյունաբերության աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միության 2-րդ համագումարը:
Համագումարի 68 պատվիրակներից համագումարի աշխատանքներին մասնակցում էին 61-ը :
Համագումարին մասնակցում էին Մետաղագործների արհմիության միջազգային միավորման նախագահ Ն. Շատոխինը, ՀԱՄԿ-ի նախագահ Է. Թումասյանը, Հայրենական ապրանքարտադրողների միության նախագահ Վ. Սաֆարյանը, Հայաստանի Գործատուների միության նախագահ Գ. Մակարյանը, Եվրասիական մետաղագործների միջազգային ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Ի. Դուրսունը, գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Տ. Ռաուպովը, արհկոմների նախագահներ, բաժնետիրական ընկերությունների, պետական քոլեջների, արհեստագործական ուսումնարանների տնօրեններ: Հաշվետվությամբ հանդես եկավ ՃՀՄ-ի նախագահ Հ.Ա. Դանիելյանը: Վերստուգիչ հանձնաժողովի հաշվետվությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի նախագահ Ա. Ա. Թոփսակալյանը: