Մարտի 27-ին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանը ընդունեց Մետալիստների արհմիությունների միջազգային միության նախագահ Նիկոլայ Շատոխինին, Մետալիստների միջազգային եվրասիական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Իսմաիլ Դուրսունին, Մետալիստների միջազգային եվրասիական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Տուրաժոն Ռաուպովին և Հայաստանի արդյունաբերության աշխատողների ճյուղային հանրապետական միության նախագահ Համլետ Դանիելյանին:
Հանդիպման ընթացքում Է.Թումասյանը հյուրերին ծանոթացրեց Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի կառուցվածքին և գործունեությանը, այնուհետև հույս հայտնեց, որ Մետալիստների արհմիությունների միջազգային միության և Մետալիստների միջազգային եվրասիական ֆեդերացիայի հետ Հայաստանի արդյունաբերության աշխատողների հանրապետական ճյուղային միության համագործակցությունը կնպաստի վերջինիս գործունեության ակտիվացմանը:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության և կոնֆեդերացիայի գործունեությանը ծանոթացնելու համար:

ПРИЕМ В КОНФЕДЕРАЦИИ ПРОФСОЮЗОВ АРМЕНИИ
27 марта  председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян  принял председателя Международной организации профсоюзов  металлистов Николая Шатохина, Генерального  секретаря  Международной Евроазиатской Федерации Металлистов  Исмаила  Дурсуна  и  заместителя Генерального  секретаря Международной Евроазиатской Федерации Металлистов   Туражона Раупова (Турция), прибывших в Ереван для участия в работе  II  съезда  Отраслевого республиканского   союза  профессиональных организаций  работников промышленности РА. Во встрече также принял участие  председатель отраслевого союза Гамлет Даниелян.
Председатель  КПА  Э.Тумасян ознакомил гостей с деятельностью Конфедерации  и выразил надежду на дальнейшее тесное  и плодотворное сотрудничество  международных организаций с Отраслевым республиканским  союзом профессиональных организаций работников промышленности РА.
Гости выразили благодарность за теплый прием и выразили готовность и открытость к дальнейшему сотрудничеству.