Կայացավ ՀԱՄԿ-ի վերստուգիչ հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը
2017թ. նոյեմբերի 2-ին Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի 4-րդ համագումարից հետո կայացավ վերստուգիչ հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը: Նիստը նախագահում էր ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Խաչիկ Առաքելյանը: Նիստին մասնակցում էին ՀԱՄԿ-ի 4-րդ համագումարում ձևավորված հանձնաժողովի 19 անդամներից 13-ը: Օրակարգում ներառված էր վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահի և տեղակալների ընտրությունը:
Մինչ ընտրությունը, Խաչիկ Առաքելյանը շնորհակալություն հայտնեց վերստուգիչ հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀ թեթև արդյունաբերության աշխատողների ՃՀՄ-ի փոխնախագահ Արաքսի Ավագյանին և հանձնաժողովի անդամներին իրենց բարեխիղճ աշխատանքի համար:
Այնուհետև հանձնաժողովի անդամների առաջարկությամբ վերստուգիչ հանձնաժողովի նախագահ ընտրվեց <Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր> ՓԲԸ-ի արհկոմի նախագահի տեղակալ Մանուկ Մանուկյանը, նախագահի տեղակալներ ընտրվեցին Հայաստանի Կոմունալ-բնակարանային տնտեսության և ծառայությունների ոլորտի աշխատողների ՃՀՄ-ի գլխավոր հաշվապահ Մարիամ Գասպարյանը և Հայաստանի կրթության և գիտության աշխատողների ՃՀՄ-ի Կենտրոնի տարածքային արհկոմի նախագահ Վահան Վարդանյանը:

Первое заседание Ревизионной комиссии КПА
2 ноября 2017г. состоялось первое после IV съезда Конфедерации профсоюзов Армении заседание Ревизионной комиссии КПА. Заседание проходило под председательством заместителя председателя КПА Хачика Аракеляна. В заседании приняли участие 13 из 19 членов комиссии, сформированной на IV съезде КПА. В повестку дня входили выборы председателя и заместителей председателя Ревизионной комиссии.
До начала выборов заместитель председателя КПА Хачик Аракелян поблагодарил председателя Ревизионной комиссии Араксю Авакян и членов комиссии за добросовестную работу.
Председателем Ревизионной комиссии был избран Манук Манукян, заместитель председателя профсоюзной организации ЗАО «Электрические сети Армении», заместителями председателя были избраны – Мариам Гаспарян, главный бухгалтер Отраслевого республиканского союза профессиональных организаций коммунально-жилищного хозяйства и сферы услуг РА и Ваан Варданян, председатель центральной территориальной профсоюзной организации Отраслевого республиканского союза профессиональных организаций работников образования и науки РА.