Համաեվրոպական տարածաշրջանային խորհրդի 10-րդ ամառային դպրոցը
2017 թ. սեպտեմբերի 18-20-ը Շվեդիայի Լիդինգյո քաղաքի Ռոննեբերգ կոնֆերանսների կենտրոնում Համաեվրոպական տարածաշրջանային խորհրդի  միջոցներով կայացավ 10-րդ  ամառային դպրոցը՝ <Արդարացի աշխատավարձ–սոցիալական անհամապատասխանելիություն և վարձատրության անհամապատասխանելիություն> թեմայով:
Դպրոցի աշխատանքներին մասնակցում էին Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների շուրջ 60 արհմիութենական  գործիչներ: Աշխատանքային  առաջին օրը ներածական  խոսքով հանդես եկավ Համաեվրոպական տարածաշրջանային խորհրդի  գլխավոր քարտուղար Լուկա Վիսենտինին:
Քննարկումների ընթացքում Շվեդիայի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի  նախագահ  Կառլ-Պետեր Տորվայլդսոնը  ներկայացրեց  սոցիալական  գործընկերների  միջև բանակցությունների շվեդական  փորձը:
Ամառային դպրոցի աշխատանքերին  մասնակցում էին նաև Աշխատանքի միջազգային  կազմակերպության, Արհմիությունների միջազգային  կոնֆեդերացիայի  փորձագետներ, որոնք  հանդես եկան զեկուցումներով:
Թեմատիկ քննարկումներին ակտիվ մասնակցություն  ցուցաբերեց Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի  նախագահ Էդուարդ Թումասյանը:

10-ая Летняя Школа ВЕРС
C 18 по 20 сентября 2017г. в Швеции в г.Лидингё в конференц-центре Rönneberga при финансовой поддержке ВЕРС состоялась 10-ая Летняя школа ВЕРС по теме: «Справедливая заработная плата – социальные разрывы и разрывы в оплате».
В работе школы приняли участие около 60 профсоюзных деятелей из стран Европы и  СНГ.
В первый день работы со вступительным словом выступил Генеральный секретарь ВЕРС Лука Висентини.
Во время дискуссий председатель Конфедерации профсоюзов Швеции Карл-Петтер Торвальдсон представил шведский опыт социального партнерства.
Эксперты Международной организации труда (МОТ) и Международной конфедерации профсоюзов (МКП) также приняли участие в работе школы и выступили с докладами.
В работе 10-ой Летней школы ВЕРС принял участие председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян.