Հուլիսի 4-ին ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Խաչիկ Առաքելյանը ընդունեց Լեհաստանի Պոդլյանսկոյի տարածաշրջանի "Սոլիդառնոստ"-ի արհմիության խորհրդի նախագահ, Ազգային հանձնաժողովի անդամ, աշխատողների հարցերով զբաղվող Եվրոպական կենտրոնի փոխնախագահ (EZA)- Յոզեֆ Մոզոլևսկուն և Եվրոմիության կողմից ֆինանսավորվող "Աջակցություն ՀՀ ՔՀԿ-ների կարողությունների հզորացմանը" ծրագրի  համակարգող Իռեն Դանիելյանին:
Հանդիպման ընթացքում պարոն Յոզեֆ Մոզոլևսկին ներկայացրեց Լեհաստանի "Սոլիդառնոստ" արհմիության պատմությունը և այժմյան գործունեության հիմնախնդիրները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Բորիս Խարատյանը, ՀԱՄԿ-ի ուսումնահետազոտական կենտրոնի ղեկավար-պատասխանատու քարտուղար Գառնիկ Վաղարշակյանը, ՀԱՄԿ-ի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ  Սաթիկ  Ղարախանյանը:
ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Բ. Խարատյանը հյուրերին ծանոթացրեց ՀԱՄԿ-ի կառուցվածքին և գործունեությանը:
Երկխոսության ավարտին ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալ Խ. Առաքելյանը շնորհակալություն հայտնեց գործընկերոջը այցելության և փորձի փոխանակության կապակցությամբ:

4-го июля заместитель председателя КПА Хачик Аракелян принял председателя совета профсоюза «Солидарность» Подляского воеводства Польши, члена Национальной комиссии, заместителя председателя Европейского центра по вопросам трудящихся (EZA) Йозефа Мозолевского и координатора программы «Поддержка укреплению возможностей организаций гражданского общества Армении» Ирен Даниелян.
В ходе встречи господин Йозеф Мозолевский представил историю польского профсоюза «Солидарность» и задачи нынешней деятельности.
На встрече также принимали участие заместитель председателя КПА Борис Харатян, руководитель учебно-исследовательского центра – ответственный секретарь КПА Гарник Вагаршакян, заведующий отделом по связям с общественностью Сатик Караханян.
Заместитель председателя КПА Борис Харатян ознакомил гостей со структурой и деятельностью КПА.
В заключение заместитель председателя КПА Хачик Аракелян выразил коллеге благодарность за визит и обмен опытом.