ՀԱՄԿ-ը նշեց Աշխատանքի օրը
Աշխատանքի օրը Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիան, նրան անդամակցող  20 ճյուղային հանրապետական միությունների  արհմիութենական  կազմակերպությունների  ներկայացուցիչներ, որոնց  թվում էին  նաև  մարզերից  ժամանած արհմիութենականներ <Աշխատավոր մարդուն արժանապատիվ աշխատանք, արժանապատիվ աշխատավարձ>,  <Պահանջում ենք արժանապատիվ ներկա` երիտասարդներին, արժանապատիվ ապագա` մեր երեխաներին>, <Ուժեղ արհմիություն, ուժեղ  քաղաքացիական  հասարակություն>  պաստառներով անցկացրին երթ:
Ավանդական դարձած երթը աշխատավորների շահերն ու իրավունքերը պաշտպանող արհմիությունների հետևողական գործունեության, միասնության և համերաշխության վկայությունն է: Արհմիությունների ավելի քան 2000 անդամներ  Հյուսիսային պողոտայից շարժվեցին դեպի Հանրապետության Հրապարակ:

Конфедерация профсоюзов Армении празднует Первомай
1 мая  в г.Ереване состоялось шествие, организованное Конфедерацией профсоюзов Армении, в котором приняли участие представители профсоюзных организаций 20 отраслевых республиканских союзов, прибывших также из различных регионов страны. Шествие прошло под лозунгами «Человеку труда – достойный труд, достойную зарплату», «Требуем достойного  настоящего для молодежи, достойного будущего  для наших детей», «Сильные профсоюзы – сильное гражданское общество».
Ставшее традицией шествие является показателем последовательной деятельности, сплоченности и солидарности профсоюзов, защищающих права и интересы трудящихся.
Шествие, в котором приняли участие более 2000 членов профсоюза,  началось с Северного проспекта  и завершилось на площади Республики.