Աշխատանքային հանդիպում ՀԱՄԿ -ում
2018 թ. դեկտեմբերի 17-ին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանն ընդունեց ԱՄԿ-ի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի աշխատավորների գործունեության բյուրոյի ղեկավար Սերգեյուս Գլովացկասին և Մոսկվայում ԱՄԿ գրասենյակի աշխատավորության գործունեության հարցերով գլխավոր մասնագետ Գոչա Ալեքսանդրիային:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ՀԱՄԿ-ի նախագահի տեղակալներ Բորիս Խարատյանը, Խաչիկ Առաքելյանը և ՀԱՄԿ-ի Ուսումնա-հետազոտական կենտրոնի ղեկավար, ՀԱՄԿ-ի պատասխանատու քարտուղար Գառնիկ Վաղարշակյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԱՄԿ-ի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների, ինչպես նաև ՀԱՄԿ-ի 2019թ. ծրագրերին ցուցաբերվող աջակցության վերաբերող հարցերը:

17 декабря 2018г. председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян принял  заведующего сектором Европы и Центральной Азии Бюро по деятельности трудящихся МОТ Сергеуса Гловацкаса и главного специалиста по деятельности трудящихся Московского бюро МОТ Гочу Александрия.
На встрече также присутствовали заместители председателя  КПА  Борис Харатян и Хачик Аракелян, руководитель Учебно-исследовательского центра КПА, ответственный секретарь КПА Гарник Вагаршакян.
В ходе встречи обсуждались мероприятия, посвященные 100-летию МОТ, а также вопросы, касающиеся поддержки программы деятельности КПА на 2019 год.