ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանը հունիսի 26-ին ընդունեց Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի Մոսկվայի գրասենյակի տնօրեն տիկին Օլգա Կուլաևային, ԱՄԿ-ի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների գրասենյակի և արժանապատիվ աշխատանքի տեխնիկական աջակցության խմբի աշխատավորների գործունեության մասնագետ Գոչա Ալեքսանդրիային, Հայաստանում ԱՄԿ-ի ազգային համակարգող Նունե Հովհաննիսյանին:
Ընդունելով հյուրերին նախագահը բարձր գնահատեց ԱՄԿ-ի հետ համագործակցությունը և վստահություն հայտնեց, որ այն կլինի շարունակական և արդյունավետ:
Հանդիպման ընթացքում տիկին Կուլաևան ներկայացրեց ԱՄԿ-ի □Արժանապատիվ աշխատանքի□ ծրագրի իրականացման եզրույթները ՀՀ-ում, որի շրջանակներում նախատեսվում է կատարելագործել Հայաստանի հանրապետությունում զբաղվածության կարգավորմանն ուղղված պետական քաղաքականությունը, աշխատանքային հարաբերությունների կարգավորման մեխանիզմները, սոցիալական գործընկերների երկխոսության կատարելագործումը: Ըստ Կուլաևայի հանրապետություն է ժամանել փորձագետների աշխատանքային խումբ, որը բաղկացած է լավագույն մասնագետներից, որոնք իրենց փորձն ու գիտելիքներն են ներդնում ծրագրի մշակման համար: Նախատեսվում է հունիսի 27-ին կազմակերպել 2017-2020թթ. "Արժանապատիվ աշխատանքի" ծրագրի մշակման սեմինար:
Էդուարդ Թումասյանը շնորհակալություն հայտնելով հյուրերին, հույս  հայտնեց որ համատեղ աշխատանքների արդյունքում ծրագիրը կկենսագործվի հանրապետությունում և կարձանագրվեն լավագույն արդյունքներ:

Председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян 26 июня 2017г. принял директора Группы технической поддержки по вопросам достойного труда и Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии Ольгу Кулаеву, специалиста по деятельности трудящихся Группы технической поддержки по вопросам достойного труда и Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии Гочу Александрия и координатора программ МОТ в Армении Нуне Ованесян.
Приветствуя гостей, председатель КПА высоко оценил сотрудничество с МОТ и выразил уверенность, что оно будет долгосрочным и плодотворным.
Во время встречи г-жа Кулаева представила условия осуществления  программы МОТ «Достойный труд» в Армении, в рамках которой предусмотрено усовершенствование государственной политики, нацеленной на развитие занятости в стране, механизмов координирования трудовых отношений и диалога социальных партнеров. По словам Кулаевой, в страну прибыла рабочая группа экспертов, состоящая из лучших специалистов, которые работали над созданием этой программы. 27 июня предусмотрено проведение семинара по разработке программы «Достойный труд».
В завершение встречи Эдуард Тумасян поблагодарил гостей за встречу, выразив надежду на, что в результате совместных действий разрабатываемая программа будет внедрена в республике, и она даст наилучшие результаты.