2015 թ. մայիսի 25-ին ՀԱՄԿ-ի նախագահ Էդուարդ Թումասյանն ընդունեց Բելառուսի հանրապետության բանկերի և ֆինանսական կազմակերպությունների ճյուղային արհմիության նախագահ Ալեքսանդր Լիխտարովիչի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էին  նաև  Բելառուսբանկի միացյալ արհկոմի նախագահ Նատալյա Պետրաչկովան, Բելառուսի խնայբանկի միացյալ արհկոմի նախագահ Վասիլի Գրեկը, ճյուղային արհմիության միջազգային կապերի բաժնի վարիչ Դարյա Իվաշկոն և Հայաստանի բանկերի և ֆինանսավարկային կազմակերպությունների ՃՀՄ-ի նախագահ Լաուրա Հակոբյանը:
Հանդիպման  ընթացքում  ՀԱՄԿ-ի նախագահ Է.Թումասյանը հյուրերին  ծանոթացրեց ՀԱՄԿ-ի կառուցվածքին և գործունեությանը, որից  հետո քննարկվեցին բանկային  համակարգի Ճյուղային արհմիությունների գործունեության առանձնահատկություններին,  աշխատողների աշխատանքային և սոցիալ-տնտեսական իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հարցեր:

25 мая 2015г. председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян  принял делегацию  во главе с председателем  отраслевого профсоюза работников банков и финансовых учреждений  Республики Беларусь Александром Лихтаровичем.  Во  встрече также приняли   участие  председатель объединенного профсоюзного комитета Беларусьбанка Наталья Петрачкова,   председатель объединенного профсоюзного комитета Беларусского сбербанка Василий  Грек, заведующая международным отделом  отраслевого профсоюза Дарья Ивашко  и председатель отраслевого республиканского союза профсоюзных организаций работников банков и финансово-кредитных учреждений РА Лаура Акопян.
Председатель КПА Э.Тумасян  рассказал гостям о деятельности Конфедерации профсоюзов Армении, в частности  о деятельности отраслевого профсоюза, о тех проблемах, которые  встают перед профсоюзами в деле защиты прав и интересов трудящихся.