Մայիսի 26-ին ՀԱՄԿ-ի  նախագահ Էդուարդ Թումասյանը ընդունեց  Պետհիմնարկների և հասարակական սպասարկման աշխատողների արհմիությունների միջազգային  ֆեդերացիայի՝ մայիսի 27-ին  կայանալիք խորհրդի նիստի մասնակիցներին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին  Պետհիմնարկների և հասարակական սպասարկման աշխատողների արհմիությունների միջազգային  ֆեդերացիայի  նախագահ Վլադիմիր Սավչենկոն, Արհմիությունների համընդհանուր դաշնության  գլխավոր քարտուղարի տեղակալ  Վալերի  Յուրևը, Իսրայելի,  Տաջիկստանի, Ղրղզստանի, Ղազախստանի, Վրաստանի, Բելառուսի և Մոլդովայի արհմիությունների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՄԿ-ի նախագահ Է.  Թումասյանը  հյուրերին  ծանոթացրեց  ՀԱՄԿ-ի  կառուցվածքին,  առկա  խնդիրներին, խոսեց նաև ՀԱՄԿ-ի երիտասարդ կադրերի պատրաստվածության  և  արհմիութենական  գործունեության մեջ դրսևորած ակտիվության  մասին:
Մտքերի փոխանակության  ընթացքում  հյուրերը   առաջարկեցին   համագործակցությունը դարձնել  շարունակական:

26 мая 2015г. председатель Конфедерации профсоюзов Армении Эдуард Тумасян принял участников  предстоящего 27 мая заседания  Совета   Международной  федерации  профсоюзов  работников государственных учреждений и общественного обслуживания.
Во встрече  приняли участие Президент  Международной  федерации  профсоюзов  работников государственных учреждений и общественного обслуживания  В.П.Савченко, заместитель Генерального секретаря Всеобщей Конфедерации Профсоюзов В.С.Юрьев, представители отраслевых  объединений профсоюзов Израиля, Таджикистана, Кыргызстана, Казахстана, Беларуси, Молдовы и Грузии.
Председатель КПА  Э.А.Тумасян  представил  участникам встречи структуру КПА, рассказал о деятельности КПА на данном этапе,  о  подготовке молодых кадров и об их активном участии в профсоюзной деятельности.